Kondolence od Dr. Amy Lynn Barber

Dr. Amy Lynn Barber
Professor Emeritus 
DePauw University School of Music

Zpráva o Ivančiném zesnutí pro mne znamenala velký žal. Bylo mi velice líto, když jsem se dozvěděla o její dlouhé a strastiplné nemoci. Jsem si jistá, že toto údobí bylo velmi těžké i pro Vás všechny.

Její odchod je bezpochyby obrovskou ztrátou pro českou hudbu a kulturu. Byla tak důležitým hudebním hlasem jak v této zemi, tak i po celém světě a bude nám všem nesmírně chybět. Jako skladatelka, jako učitelka, jako přítelkyně, jako kolegyně tolika, tolika lidí.

Jako hráčka na bicí si nejvíce cením jejího podílu skladeb právě pro pro bicí spolu s jejím poutem s hudbou pro bicí od profesora Kabeláče. Byla to nesmírná čest a radost být schopna znát ji nejen jako skladatelku, ale i jako dobrou přítelkyni během mých let v Praze. Tak dobře se pamatuji, jak jsem nahrávala skladbu pro bass klarinet a marimba s Josefem Horákem, Ivana to skvěle odvedla a zorganizovala a od té doby jsem s touto skladbou mnohokrát vystupovala. Hrála jsem i jiná její díla a s potěšením mohu říci, že stejně činili i moji studenti zde v USA. Již jsem mé studenty i kolegy s českou hudbou seznamovala, ale Ivanina tvorba pro mne vždy měla svou speciální hodnotu.

Prosím přijměte moje upřímné kondolence v tuto tak smutnou chvíli. Ivanin duch i elán však bude žít dál v její hudbě a bude dlouho přežívat v pamětích všech studentů, kolegů a přátel.
S láskou a úctou,
Amy